Běh č.1 - 06/08/2010 (pátek)

06. 08. 2010 | † 08. 02. 2011 | kód autora: bES

Ostopovice - Nebovidy - Střelice - Ostopovice

Asi po měsíci flákání sem se konečně přiměl obout se do běžeckých bot, nasadit náramek Nike+ a vydat se na cestu.  Nejdřív sem musel vyběhnout do asi 1,5 km dlouhýho kopce mezi zahrdákama, pak sem se vydal po polňačce směr Nebovidy, ale protože bylo čerstvě po dešti, tak sem si na boty nalepil snad tunu bahna. Proto sem byl rád, když sem se konečně dostal do Nebovid a naběhl na chodník, očistil boty a hurá dál po silnici směr Střelice. Běh po silnici sice není moc bezpečný, ale já sem si to včera užíval. Nedával sem si žádný časový limity, jen sem chtěl uběhnout zhruba 10 km a běžet kolem jedné hodiny. Ani jeden z těchto cílů se mi nepodařilo splnit, ale vůbec mi to dnes nevadilo. Byl to příjemný běh a o to mi jde především.

Ještě se chci zmínit o dvou zážitcích z cesty. První je velmi příjemná. V jednu chvíli (asi v polovině trasy) jsem si velmi silně uvědomil, jak je mi dobře. Nejprve sem se usmál, ale po chvíli už sem se smál naprosto uvolněně z plných plic. Bylo mi vcelku jedno, že kolem mě jezdí auta, a co si řidiči pomyslí. Mně bylo zkrátka moc fajn.

Druhý zážitek je dost nepříjemný, ale alespoň poučný. Když už jsem byl jen pár desítek metrů od značky označující začátek Ostopovic, jeden bláznivý řidič se rozhodl, že předjede auto, který právě projíždělo kolem mě. Výsledek byl ten, že sem nadskočil jak raněnej kůň a vysypal ze sebe pár sprostých výrazů. Ten vůl kolem mě projel maximálně na vzdálenost 15 cm. Ponaučení, který si z toho beru je, že i když je relativně dost světla, vyplatí se mít na paži blikačku. Kreténa tím sice jeho hlouposti nezbavím, ale nepozornýho řidiče aspoň upozorním na svoji přítomnost.


Start: 17:45

Čas: 1h 14min

Délka tratě: 9,09 km

Jídlo: k obědu řízek, 15h broskev

Počasí: pod mrakem, ale bez deště, příjemná teplota kolem 20°C

 


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky sport

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.